Birlikten Kuvvet doğar

İstiridye Mantarı Yetiştirmek istiyorsunuz fakat yeriniz mi yok?

Bilmediğiniz bir işe girmeye korkuyor musunuz?

Size Muhteşem bir teklifimiz var!

Egemantar olarak yerinizi, zemin betonunuzu, suyunuz, ortak kullanım alanınız bizden tesis sizden, İşin uzmanı ile birlikte üretim yapma fırsatı.Üstelik ilk sene herhangi bir kira bedeli almıyoruz

Tesisimiz Aydın Söke- İzmir Otoban girişindedir.

Sonraki yıllarda Kira bedeli ne kadar ve nasıl ödenecek?

İlk sene üreticilerimizden kira almıyoruz çalışıp para kazandıktan sonra 2. sene ufak bir miktar olan 100m2 lik çadır alanı başına 600TL alıyoruz üreticilerimiz ile bu koşullarda kira kontratı yapıyoruz senelik kira artışı %10 oranında sabitliyoruz.

Teknik destek ve eğitim sağlıyor musunuz?

Belirli aralıklar ile senede en az 2 kere eğitim desteği vereceğiz ve tüm üreticilerimiz online eğitimlerimizden sürekli faydalanacak. ayrıca ekibimizde konusunda uzman bir kişi her hafta tüm çadırları ziyaret edecek ve yapılması gerekenleri anlatıp sizlerin sorularını cevaplayacak.

İşçilik ve eleman desteği veriyor musunuz?

Evet bu sektörde çalışmış işgücüne sahip olduğumuzdan talep edilmesi durumunda 4 çadır başına 1 kişi çadırların bakımını mantar toplamasını ve takibini yapmaktadır 4 çadır için tek işgücü kullanılacağı için işçilik maliyetleri üreticiye 4de1 oranında yansıyacağından üretim maliyetleri çok ciddi anlamda düşmektedir.

Su ve elektrik ödemeleri nasıl olmaktadır?

Tesis alanında kullanılan su iyi kalite artezyen suyu olduğu için sulama ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Elektrik olarak Tarımsal sulama elektriği kullandığımız için %30 a yakın indirimli tarife uygulanmakta ve her çadır için ayrı saat olduğu için herkes tükettiği kadar elektrik ödeyecektir.

Tesisi taşımak yada işi bırakmak istediğimde ne olacak?

Size böyle bir durumda 2 alternatif sunuyoruz eğer çadırınızı kendi yerinize yada farklı bir lokasyona taşımak istiyorsanız sökülüp taşınabilir sistem olduğu için dilediğiniz yere taşıyabiliyorsunuz yada aldığınız fiyata yerinde devredebiliyorsunuz bu durumda biz firma olarak satılan ücretten %10 oranında çadırı yenileme ve sıfırlama ücreti alıyoruz satın alan kişiye yenilenmiş bakımları yapılmış olarak devrediyoruz.

Ortak kullanım alanında neler var?

Ortak kullanım alanımız içerisinde duş wc ve mutfak ihtiyaçlarınızı görebileceğiniz 2 odası olan ortak yaşam alanı, 15 m2 soğuk hava deposu, günlük ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız elektrikli ocak, su ısıtıcısı, çay kahve makinesi, mikro dalga fırın, tv, masa sandalye gibi malzemelerimiz vardır isteyen çok büyük olmamak üzere kendi kişisel cihazlarınıda getirebilmektedir.

Kimler ve kaç kişi bu projede yer alabilir?

Üreticilerimizin emniyet ve huzuru için başvurular tarafımızdan sıkı bir elemeden geçirilecek ve sadece uygun gördüğümüz kişiler bu projede yer alacaktır, amacımız iş yapıp para kazanırken güzel vakit geçirmek sizlere huzurlu bir ortam sağlamaktır. Proje için 2019 hedefimiz 12 tesis olup projenin büyümesi durumunda farklı ortak kullanım alanları ve soğuk hava depoları kurarak tesis sayısını 100 adete kadar çıkarabiliriz.

Ürünüm çıktı pazarım yok nasıl satış yapacağım?

Yıllardır bu sektörde çalışan firmamız gerek tesis konumu itibari ile gerekse piyasaya hakim olması sebebi ile tüm üreticilere sınırsız ürün satış desteği sağlamaktadır. bu şekilde bizim desteğimiz ile ürün satan üreticilerimiz için soğuk hava deposunda FİFO(ilk giren ilk çıkar) kuralı geçerlidir, pazarını kendi sağlayan üreticilerimiz ürünlerini istediği fiyattan istediği yere satabilmektedir.

Tesis güvenliği nasıl sağlanacak?

Tesislerimiz 7/24 Kamera sistemi ile izlenmektedir, ayrıca üreticilerimiz ile yapacağımız toplantıda talep edilmesi ve ortak çoğunlukla karar verilmesi durumunda bir aidat belirlenip gece bekçisi tutulması konusu gündeme getirilecektir.

Kompost desteği veriyor musunuz?

Toplu şekilde kompost alınacağı için üreticilerimiz bizim anlaştığımız kompostuna güvendiğimiz ve garanti veren anlaşmalı firmalarımızdan kompost alımı yapabilmektedir kendi farklı bir firma tercih etmesi durumunda bu firma ile anlaşılıp bizim kriterlerimize uygun garanti verdiği taktirde kompost alabileceklerdir. 2. yıldaki hedefimiz üreticilerin kendi kompostunuda yapmasına imkan sağlayan bir mini tesis ve kompost eğitimleri ile üreticiyi desteklemek olacaktır.

Ne zaman Üretim yapabileceğim?

Temmuz ayı içerisinde başvuru ve seçim sürecini bitirip ağustos ayı başından itibaren kurulum ve kompost siparişlerinin verilmiş olmasını ve Eylül ayında üretime geçmeyi planlıyoruz.

Tesis kurulum ücreti ne kadar:

100m2 Tam otomasyonlu yalıtımlı ve en yüksek standartlar da kuracağımız tesisin ücreti Kompost dahil 68.000 TLdir. Farklı ve daha ucuz sistemler önermeyiniz bizim kurduğumuz sistem tümüyle bütünlük içinde ve son teknoloji olmak zorundadır.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için: 0534 317 63 17 nolu telefondan Çağdaş Bey ile görüşebilirsiniz.

İstiridye Mantarı yetiştiriciliğinde ne kadar para kazanırım?

You may also like...

6 Comments

  1. İyi günler. Bu sistemde anladığım kadarıyla biz de işin başında oluyoruz yani sadece çadır kurulum işçilik vs ücretlerini ödeyip çekilmiyoruz yine kendimiz bu işi yapıyoruz değil mi? Bu durumda tesisin bulunduğu bölgeye yakın bir yerde yaşamamız gerekecek diye düşünüyorum

    1. Merhaba Faruk Bey sürekli başında durmanız gerekmiyor ama bizim tavsiyemiz en az haftada 1-2 kontrol etmenizdir. Teknik olarak böyle bir zorunluluğunuz yok uzaktan erişim metodumuzla kamera ile çadırlarınızı kontrol edebiliyor ve co2 nem ısı gibi değerlerini telefon ve bilgisayarınızdan takip edebiliyorsunuz.

  2. Merhaba çağdas bey bende uzun suredir bir is kurmak dusuncesindeyim ve bugun itibariyle mantar yetistiriciligi fikri aklima yatmis durumda bununla ilgili sadece internetten okudugum kadar bilgi sahibiyim bu nasil baslarim ne gibi sartlar ekipmanlar gerekli maliyeti nedir ve pazari nasildir paketleme oluyormu sevkiyat isini nasil yapiyorsunuz yani acikcasi herseyiyle bilgi sahibi olmak istiyorum nasil gorusebiliriz yardimci olurmusunuz

  3. Bu sisteme bayıldım gerçekten istiridye mantarı yetiştiriciliğine yeni bir soluk getirmişsiniz bende yer almak istiyorum lütfen beni arayınız selami:05** *** ** **

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir