Mantarhane Kurulumu

Profesyonel anlamda üretim yapmak isteyen üreticilere bilgi birikimimiz ile bilinçli ve kazançlı bir üretim süreci sağlamak en büyük hedefimizdir. Üretim başlangıcından ürün satışına kadar geçen süreçte sürekli eğitimlerimiz ve 7/24 desteğimizle üreticimizin her zaman yanındayız.

İsteğe göre betonarme yapılarda yada açık alanda Çadır, betonarme ve sandviç panel uygulamaları ile profesyonel ve tam otomasyonlu istiridye mantarı tesisi kurulumu yapmaktayız.

Talep etmesi durumuna tesisini kurduğumuz üreticilere ücretsiz olarak kompost hazırlanışı konusunda eğitim vermekteyiz.

42.000 TL’den başlayan, Tam otomasyonlu veya yarı otomasyonlu sistemlerimiz için aşağıdaki fiyat teklifimizi inceleyebilirsiniz veya aşağıda yer alan talep formumuzu doldurarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Tesis kurulum fiyat listemiz: mantarhane_fiyat_listesi

Çadırda istiridye mantarı üretilir mi?

Mantarhaneler de yalıtımın önemi:

iletişim kurmak için tıklayınız.

Yetiştiricilik konusunda sıkça sorulan sorular

nazilli2

yaprak_mantari_tesisi

31 Comments

 1. Selâmlar çağdaş bey ıyi çalışmalar. Ben avrupada mantar dağıtımını yapmış birisiyim. Acaba sizin araciliginizla bu işi üreten olsam. Benim aylık gelirim ne kadar olur? Kesin dönüş yapmayı düşünüyorum o yüzden bilgi verebilirmisiniz?

 2. şanlıurfa siverekte 10,000 m2 alana kültür mantar tesisi yapmak istiyorum fiat çalışması yapıp bilgilendirirmısınız anahtar teslim saygılarımla

 3. merhaba
  100 m2 bir alanda kurulacak çadırdan günlük kaç kilo mantar alabiliriz? Kültür ve istiridye mantarları arasında verim farklılığı var mıdır?

  1. istiridye mantarı ortalaması 30kgdır ama bu demek değil ki hergün 30 kg mantar alacaksınız bazı gün 5kg bazı gün 250kg alırsınız.
   istiridye mantarı verimliliği biraz daha yüksektir.

 4. Merhaba Çağdaş Bey, Size mail yolladım fakat daha dönüş yapmadınız .. Lütfen yolladığım maili okuyup geri dönüş yapar mısınız? Hayırlı İşler Diliyorum

 5. Merhabalar sizinle iletisime gecmek istiyorum fakat oncelikle bir sorum olacak.Alanya iklimi acisindan uretim icin uygun bir yermidir sizce.Sizi ona gore rahatsiz etmek isterim..

 6. Üretim maliyeti tamam ancak işletme maliyeti nedir? Giderleri kalem kalem yazabilirmisiniz. 3 oda ile bu ise görmek istiyoruz.

  1. Hakan Bey merhaba
   Öncelikle tam olarak işletme maliyet bilgilerini hesaplayabilmemiz için bulunduğunuz şehir ve işgücünüz hakkında bilgilendirmeniz gerekiyor bizi iletişim için 0534 317 63 17 nolu telefondan bana ulaşabilirsiniz Çağdaş Kasapoğlu

 7. İyi aksamlar. Ben sakarya bölgesine sizin desteğiniz ile bu ise girmek istiyorum sakarya bölgesinde urun pazarlamaniz nasıldır veya sakarya bölgesi sizin için uygunmudur kurulumunuda sizin desteginizle yapmak istiyorum bana yardimci olurmusunuz teşekkürler

 8. Merhaba, kurulumunu yaptığınız mantarhanelerden çanakkale, izmir ve balıkesir civarında olanlardan bir kaç tanesinin iletişim bilgilerini verir misiniz? Gidip görmek istiyoruz. Mümkünse hem eski hem yeni kurduğunuz olsun

  1. Eren Bey maalesef üreticilerimiz yoğunluktan rahatsız olabiliyor o yüzden buradan bilgilerini paylaşamıyoruz ama biz sizin ciddiyetinize inanırsak tabi ki istediğiniz bölgelerdeki üreticilerimizle tanıştırıp tesislerini birlikte gezebiliriz, saygılarımla

 9. Merhabalar Çağdaş Bey,

  Size mantar üretimi konusunda bazı sorularım olacak. Öncelikle alıcıya devamlı ürün vermek adına 3 ayrı oda yapmak mı gereklidir? Anladığım kadarı ile tek oda ile yaptığınızda boşluk dönemler oluşuyor.

  İkinci sorum bu ürünü 3 tane 100 m2 oda ile yapsak, devamlı bu kadar miktarda ürünü alacak alıcı bulmak mümkün mü? Bu ürünün bu kadar piyasası varmı?

  Ürünün şu anda üretimhaneden çıkış satış fiyatı ne civardadır? Bu çadırların elektrik, su, ilaçlama haricinde extra giderleri varmıdır? Maliyet analizi yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Kompostların %30 unu ürün olarak geri alabileceğimiz söyleniyor ama bu gerçektede böyle midir?

  Kurmak istediğimiz yer istanbul tarafındadır.

  Saygılarımla

  1. Ufuk Bey telefonda ayrıntılı konuştuğum için burada ayrıntıya girmiyorum okuyan arkadaşların bilgilenmesi açısından evet 3 odada sadece birkaç günlük aralarla sürekli üretim sağlayabilirsiniz

 10. Sayın yetkili
  kolay gelsin iyi çalışmalar.
  İstiridye mantarı ve mantarcılık sektöru olsun yatırımın gerı dönmesi bakımından kısa sürede kendini amorti etmesi bakımından finansal olarak bir proje ve fizibilite yaparak sözleşmeli üretim le birlikte bu yatırımı tamamen kredilendirmemiz mümkünmü saygılarımla..

 11. Çağdaş Bey Merhaba,

  İstanbuldaki kalabalıktan sıkılmış biri olarak kendime yeni hobiler edinmeye başladım Kocaeli’nde 5000mt² bir yer aldım sessiz sakin doğal ufak tefek organik şeyler yetiştirmeye başladım yeni şeyler araştırırken mantar hakkında bir şey bilmediğimi fark ettim 50 veya 100 mt² bir alanı bu iş için ayırsam bir mantarhane’nin bana maliyeti ne kadar olur,Kocaeline bir yer yapabilir misiniz?Soğuk hava deposu şart mı? Panel uygulamasını mı,yoksa çadır uygulamasını mı tavsiye edersiniz?Kaç derecede stok yapılıyor?Pazar payı nedir? sefkiyatı nasıl sağlarım.?

 12. Halen İstanbul’da yaşayan bir büyük şehir maduruyum ve bundan sonraki yaşantımı daha sakin ve huzurlu bir ortamda devam ettirmek istiyorum. İstiridye mantarı yetiştiriciliği işini İzmir/bergama da yapmayı düşünüyorum. ilçe merkezindeki evimin arka bahçesinde 200 metrekare büyüklüğünde bir depo mevcut. bu depoyu teknik desteğinizle üretime uygun hale getirebileceğimi düşünüyorum. ancak mantar üretim aşamasında çevrede yaşayan insanları rahatsız edecek bir koku oluşur mu acaba?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir