Mantarhane Otomasyon sistemi nasıl olmalı

4

Mantarhanelerde kullanılan otomasyon sistemlerinden bahsetmek istiyorum;

Mantarhanelerde kullanılan otomasyon sisteminin fonksiyonu mantar odasındaki karbondioksit(CO2), Nem ve Isı değerlerinin ölçülmesi ve sizin belirleyeceğiniz değerlerle odayı sabit değerde tutmakdır.

Nelere Dikkat edilmesi gerekir?

Sensörler: Öncelikle sensör hassasiyeti ve dayanıklılığı en önemli kriterlerin başında gelmektedir, unutmayınız ki ölçümlerle otomasyon sistemini harekete geçiren bir diğer değişle odalarımızdaki gözümüz işte bu sensörlerdir maalesef ülkemize Çin’den getirilen içler acısı ürünlerle de bu işi yapmaya çalışanlar vardır, İsmi lazım değil bazı firmalarsa digital zamanlayıcılar ile bizim sistemimizde tam otomasyonlu diyerek yeni üreticileri kazıklamaya çalışmaktadır.

Ekran: Bu iş için en uygunu 7″ dokunmatik ekran kullanılmasıdır, Dokunmatik hassasiyetinin uygun olması ve ekranın mutlaka su geçirmeyecek şekilde panoya monte edilmesi gerekmektedir, bir diğer husus ise ekranın güneş ışınlarından çok fazla etkilenmeyecek açıyla montajı bizim görüş yüzdemizi oldukça yükseltecektir.

Yazılım: Mutlaka iyi bir PLC yazılımcısının elinden çıkmış yüksek performanslı ve hatasız kodlama yapılması gerekmektedir. Hem uzman yazılım ekibimiz hemde mantar tecrübemizle ürettiğimiz akıllı otomasyon sistemlerimizi incelemek için http://www.otomasyon-sistemi.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

4 thoughts on “Mantarhane Otomasyon sistemi nasıl olmalı

  1. Çağdaş bey bende bu işi yapmayi düşünüyorum yerim hazir depom var yani kapali sadece icinin montajı kaldi yerimi gelip görme ve danismanlik verme şansınız varmi manisa selendi ilcesinde yerim teşekkür ederim şimdiden

  2. Çağdaş bey merhaba, ben de bu işi yapmayı düşünüyorum. Şu an araştırma aşamasındayım. Otomasyon sisteminin ne kadar garantisi var? Kurulan otomasyon sistemi arıza verdiği takdirde ne kadar sürede müdahale edilebiliyor? Bu müdahaleyi siz mi gerçekleştiriyorsunuz? yoksa otomasyon firması mı? bu süreçte mantar üretimi nasıl etkilenir? Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İstiridye mantarı çadırı özellikleri

Per Eki 29 , 2020
7×14 Makaslı Sistem Çadır özellikleriAna Taşıyıcılar: 40×40 kutu profil et kalınlığı: 2mmAra Bağlantılar: 30×30 kutu profil et kalınlığı 1,5mmDış Branda: 1100 denye sentetik tır brandası 650grİzolasyon: 1 tarafı folyo kaplı 10cm izocam + Keçe uygulamasıİç Branda: 180-220gr arasında P.P jut Akıllı Otomasyon sistemi özellikleriDönemler arası tek tuş ile geçiş imkanıDokunmatik […]