Shiitake Mantarı kompost hazırlama ve üretimi

3
shiitake_mantari

Lentinula edodes, Shiitake yada türkçeye şitaki olarak geçen mantarımız dünyada en çok üretilen 2. mantardır, tıbbi olarak kanser ve bağışıklık sistemi ile ilgili birçok alanda kullanılsa da mutfaklarımızda da esansı ve lezzetiyle vazgeçilmez olmaya aday bir mantardır.

Egemantar olarak Türkiye’de 1. kalitede şitaki mantarı yetiştiriyoruz aynı zamanda yetiştiriciliği konusunda danışmanlık ve tesis kurulumu yapmaktayız.

Shiitake Mantarı Kompost Hazırlama ve gelişim dönemleri videomuz:

Konu hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 thoughts on “Shiitake Mantarı kompost hazırlama ve üretimi

  1. Merhaba, Shiitake ve istiridye mantarı yetiştiriciliğinde birçok ortak nokta olduğunu söylediniz fakat bu benzerlik aynı çadırda yetiştirilmeleri için yeterli midir? Yoksa Shiitake için ayrı, istiridye için ayrı çadır mı kurulması gerekir?
    Teşekkürler

    1. İkisi birlikte aynı ortamda yetişmez fakat oda da iklim nem ve Co2 değerlerindeki farklılıkları sağlayacak otomasyon sisteminiz varsa iki mantarında yetişme koşulları benzerlik gösterir
      örneğin aynı odada bir dönem istiridye sonraki dönem shiitake yetiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

25m2 de mantar yetiştiriciliği Tecrübe odası

Pts Ara 9 , 2019
Tarafımıza çokça sorulan bir konuda evimin bir odası ya da bodrum benzeri 25-30 m2 lik alanlarda mantar yetiştirebilir miyim oluyor. Bu sorulara çözüm bulmak ve ister ek gelir elde etmek isteyen ister kendisine ar-ge odası yapmak isteyen üreticilere destek olmak amacıyla tecrübe paketimizi sizlere sunuyoruz, gelin şimdi Paketi ayrıntılı inceleyelim. […]

Bunları da Beğenebilirsiniz